BEOGRADSKI ŠOPEN FEST 2019
10. Mart
14 – 18. April
16 – 18. Oktobar

PROGRAM

UVODNI PROGRAM

U susret Šopen Festu
Nedelja, 10. mart
11:00 – Kolarčeva zadužbina – Šopen kao inaspiracija

GLAVNI PROGRAM

I Dan – Nedelja, 14. april
12:00 – Fakultet muzičke umetnosti – Pijanistička Revija mladih talenata

II Dan – Ponedeljak, 15. april
19:00 – Narodno pozorište, scena Raša Plaović – Svečano otvaranje
Deana Pataković, (Srbija /Švajcarska), resital
20:00 – Nebojša Maksimović, (Srbija ), resital
Prva kragujevačka gimnazija – BŠF u gostima
20:00 – Lukaš Krupinski (Poljska), resital

III Dan – Utorak, 16. april
10.30 – Vojnomedicinska akademija – Klasika u poseti – humanitarni koncert
Ana Kovačević, (Srbija), resital
Fakultet muzičke umetnosti
12:00 – Stručno predavanje: Dr Dragan Šobajić, profesor emeritus
Pogled u budućnost: Promocija Šopenove knjige „Nacrt metoda“
(Promocija Šopenove knjige Nacrt metoda)
13:00 – Fakultet muzičke umetnosti – Susret sa umetnicima:
Eva Gevorgijan, Deana Pataković, Lukaš Krupinski, Nebojša Maksimović
Skupština grada Beograda
19:00 – Eva Gevorgyan (Rusija), resital
20:00 – Lukas Krupinski (Poljska), resital


IV Dan – Sreda, 17. april
19:00 – Italijanski kulturni centar – Podijum mladih talenata
Danica Dujaković (Srbija), Saša Božić (Republika Srpska, BiH),Melina Šišić (BiH)

V Dan – Četvrtak, 18. april19:30 – Sala MŠ Kosta Manojlović
BŠF & Zemunske muzičke večeri: Koncert „Sva čula muzike“

OKTOBARSKI ODJECI


Sreda, 16. oktobar
19:00 – Muzej Narodnog pozorišta
IZVUCI MENE – Koncert Šopenovih minijatura

Četvrtak, 17. oktobar – Skupština grada Beograda
OMAŽ ŠOPENU
18:00 / Zvezde u usponu:
Mia Pečnik (Hrvatska), Una Miljuš i Sergej Čavić (Srbija)
19:00 / Marija Đukić (Srbija), resital
20:00 / Fest gosti:
Koncert profesora Klavirske katedre Muzičke akademije Univerziteta u Istočnom Sarajevu
Učestvuju: Maja Žuža, Maja Đogo, Rita Kinka, Julijana Šulović
Gosti: Vladimir Marković (violina) & Tamara Pečenica, studentkinja 4. godine klavira OAK

Petak, 18. oktobar
20:00 – Šabačko pozorište
PODIJUM MLADIH TALENATA: „ŠAPCU NA DAR“
Irina Brodić, Lazar Mitrović, Momčilo Tomić, Lazar Torbica




Pokrovitelji Festivala:
Ambasada Republike Poljske u Beogradu
Sekretarijat za kulturu grada Beograda
Ustanova predstavništva Republike Srpske